All In Games [AIG] to krakowski wydawca gier, który 19 czerwca połączył się ze spółką akcyjną Setanta. Mówi się, że była to największa fuzja w branży gamingowej od czasów fuzji CD Projekt i Optimusa. Jeszcze w tym roku ma odbyć się premiera bardzo gorącego tytułu gry – „Ghostrunner„.

Doszło do połączenia All in! Games z notowaną na GPW Setantą.

Do finalizacji połączenia spółek doszło 19 czerwca, dzięki któremu All in! Games weszło na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Uchwały zostały podjęte w styczniu, na skutek których majątek All in! Games sp. z o.o. został przeniesiony do spółki All in! Games S.A w zamian za akcje wydane przez Setantę. Kapitalizacja All in! Games na dzień 18 czerwca 2020 roku wyniosła 616 980 780 zł.

Proces fuzji z Setantą kosztował nas sporo pracy i wysiłku. Teraz skupimy się na działalności operacyjnej, by nawiązywać współpracę z najlepszymi studiami, pracując przy najlepszych tytułach – mówił Piotr Żygadło, CEO All in! Games.

 

All In Games i „Ghostrunner

Najgłośniejszym tytułem, który premierę ma mieć jeszcze w tym roku, jest gra „Ghostrunner”. „Ghostrunner” będzie dynamiczną grą osadzoną w cyberpunkowym świecie. Producentem gry jest studio deweloperskie One More Level, które podczas produkcji współpracuje z Slipgate Ironworks, a także 3D Realms. To ostatnie ma pokaźny dorobek, a najbardziej popularnymi tytułami tej firmy jest Duke Nukem 3D, a wcześniej Wolfenstein 3D (stworzony przez id Software), którego 3D Realms było wydawcą.

 

All In! Games i 505 Games

Tytułem „Ghostrunner” zainteresował się inny, zagraniczny wydawca gier. Do All In! Games zgłosił się włoski wydawca – firma 505 Games, która w swoim portfolio ma takie gry jak Death Stranding, Don’t Starve, Sniper Elite III, Portal Knights, Quarantine czy też Control.

 

„505 Games zgłosił się do nas z propozycją współpracy, dostrzegając wysoką jakość gry, jej spory potencjał i pozytywne recenzje po tym, jak opublikowaliśmy demo.” – mówił Piotr Żygadło

All In Games - Portfolio gier
All In Games – Portfolio gier

505 Games zainwestowało w Ghostrunnera 3,25 mln euro otrzymując w zamian prawo do uczestniczenia w zyskach z gry. CEO All In! Games zaznaczył, że jeśli zostaną spełnione określone warunki, to inwestycja ta wzrośnie do 6,25 mln (lub nawet 11,25 miliona euro).

Nie znamy jeszcze daty premiery Ghostrunnera, jednak pojawić ma się on jeszcze w tym roku na Xbox One, PlayStation 4 i PC.

All In! Games do końca 2020 roku chce zwiększyć tempo prac i „dotrzeć do punktu, w którym wszystkie zainwestowane do tej pory środki się zwrócą”.

Nie tylko my mamy spore oczekiwania wobec tej gry. 505 Games również mocno wierzy w jej sukces. Wspólnie postaramy się o to, by Ghostrunner stał się globalną i dobrze rozpoznawalną marką, w którą będą grać miliony ludzi na całym świecie – mówi Żygadło.